Wybierając buty wizytowe należy zwrócić uwagę nawet na najmniejsze detale. Wszystko zależy od tego, czy poszukujemy modelu na oficjalne wyjścia, czy też mniej formalnego. W dzisiejszych czasach panuje większa swoboda podczas kompletowania stylizacji. Nie zawsze jest to jednak dobrze odbierane. Dla niektórych połączenie garnituru i mokasynów wydaje się być niezwykle efektowne, inni zaś uznają to za modową wpadkę.

Luźna elegancja

Loafersy uznawane są za buty niesztampowe, a jednocześnie eleganckie. W hierarchii męskiego obuwia znajdują się na granicy modeli codziennych i wizytowych. Z pewnością nie jest to dobry wybór na oficjalne wyjścia. Nie ma jednak większych przeciwwskazań, aby założyć je na imprezę firmową, czy też obiad w luksusowej restauracji. Taki fason z pewnością usatysfakcjonuje panów, którzy cenią sobie niebanalne oraz przyciągające wzrok wzornictwo. Nie trzeba jednak obawiać się, że buty zdominują całą stylizację.

Czym wyróżniają się loafersy?

Zdobienia loafersów są różnorodne. Niektóre z nich urozmaicone są dekoracyjnym szwem. Inne posiadają urocze frędzle, które przywołują na myśl mokasyny. Podczas podejmowania decyzji o zakupie należy zastanowić się, na jakie okazje będą zakładane buty. Dobrze jest również sprawdzić, co znajduje się już w naszej szafie. Zaletą loafersów jest fakt, że pasują one do wielu elementów garderoby. Ułatwia to stworzenie interesującego zestawienia, które będzie się wyróżniać.