Sztyblety należały do grona ulubionych butów królowej Wiktorii. Co prawda, kojarzone są w dużej mierze z jazdą konną. Coraz częściej można jednak spotkać je w codziennych stylizacjach. Już od ponad 200 lat obecne są na świecie. Panie chętnie korzystają z ich wygody i komfortu, tworząc przy tym modne stylizacje, jakie można najczęściej spotkać na jesień. Do czego można założyć te obuwie?

Sztyblety na co dzień

buty sztyblety

Buty sztyblety można poznać po ich charakterystycznej budowie Mają one płaską podeszwę, a na dodatek kwadratowy obcas, który ma zaledwie kilka centymetrów. Do wyboru jest ich wiele na rynku. Różnić się mogą one nie tylko kolorami, ale także ozdobami. Do wyboru są te proste, które nie posiadają żadnych dodatków. Ciężko przejść obojętnie wobec łańcuszków, ćwieków czy kryształków. Każda kobieta jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiednią propozycję, która będzie stanowić idealne uzupełnienie jesiennych stylizacji.

Ten rodzaj butów można podzielić na:

  • Chelsea boots – w stylu minimalistycznym o prostej cholewce i uniwersalnym stylu;
  • Workery – wyróżniają się obszerną, traktorową podeszwą.

Do czego można zakładać sztyblety?

To najlepszą propozycja, jeżeli chodzi o spodnie w różnym wydaniu. W szczególności, jeżeli mowa jest o jeansach. Można zarówno wpuścić nogawki spodni do sztybletów, jak również można nosić je na wierzchu. To wszystko uzależniona jest już od indywidualnych predyspozycji. Warto jednak wiedzieć, ze tego rodzaju obuwie można śmiało założyć do sukienek lub spódnicy w każdej z wersji. Prawdą jest to, że można je tak naprawdę założyć do wszystkiego – nawet do garnituru. Za każdym razem będzie można cieszyć się efektowną stylizacją, która na pewno przypadnie do gustu każdej osobie.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że także panowie mogą cieszyć się męskimi sztybletami, jakie mogą dopasować do wielu stylizacji. Można je śmiało założyć do garnituru, dzięki czemu będzie można zaprezentować elegancki look w wydaniu biznesowym lub bankietowym, jeżeli będzie taka potrzeba.