Rękawiczki do jazdy samochodem – zbędny zakup czy praktyczny dodatek?

Kiedyś były niezbędnym dodatkiem do prowadzenia samochodu. Dzisiaj traktowane są jako gadżet. Rękawiczki do jazdy samochodem stosowane są rzadko, ale nadal mają swoich fanów.

Jak wyglądają rękawiczki do samochodu?

Przeznaczone do kierowania samochodem rękawiczki różnią się od tych, które zakładamy zimą. Można podzielić je na dwie kategorie – rękawiczki eleganckie oraz sportowe.

Te eleganckie najczęściej wykonane są z cienkiej skóry naturalnej, na przykład owczej lub koziej. Mogą być również uzupełnione o ażurowe plecionki na wierzchu dłoni. Na palcach znajdują się otwory do wentylacji, które przepuszczają powietrze, a w okolicy nadgarstka zapięcie, na przykład na rzep lub klips.

Z kolei te sportowe wykonane są ze skór i tworzyw. Są dłuższe, posiadają wzmocnienia na palcach i specjalne, antypoślizgowe nawierzchnie. Używane są powszechnie w sportach motorowych.

Zalety stosowania rękawiczek do jazdy samochodem

W przeszłości rękawiczki do jazdy samochodem używane były w celu uzyskania większego komfortu. Wtedy auta miały twarde, drewniane kierownice i nie miały zadaszenia, dlatego rękawiczki chroniły dłonie i zapewniały wygodę prowadzenia pojazdu.

Teraz, gdy samochody są już zadaszone, a kierownice wykonuje się z wytrzymałej skóry lub specjalnych tworzyw, noszenie rękawiczek może wydawać się zbędne. Jednak wiele osób nadal decyduje się na ich zakładanie. Dlaczego?

Rękawiczki samochodowe poprawiają trzymanie kierownicy i gałki zmiany biegów. Także zwiększają komfort prowadzenia u osób, które mają potliwe dłonie. Prowadzenie auta wraz z nimi jest wygodniejsze!