Małe damy często same chcą decydować w co się ubiorą i jak będą wyglądać. Powinno się im dać na to przyzwolenie, aby uczyły się podejmowania samodzielnych decyzji, ubierania się i by wytworzyły sobie pojęcie o guście i stylu. Jednak dla pewności szafa dziecka powinna być skonstruowana tak, aby każdy ich wybór był dobrym wyborem. Jak dobierać ubrania dla najmłodszych?

Koszulki – najważniejsza część garderoby

t-shirt dziewczęce

Koszulki dla dziewczynek powinny być elastyczne, przewiewne i z odpowiednio dużym otworem na głowę. W ten sposób dziecku łatwiej jest się ubrać samodzielnie. Koszulki są podstawową jednostką garderoby dziecka. Dzieci są bardzo ruchliwe, szybko się pocą, przewracają i brudzą – to całkowicie normalne. Aby uniknąć codziennego prania w szafie małej dziewczynki powinno się znaleźć od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu T-shirtów, koszulek i bluzeczek z długim rękawem.

T-shirt dziewczęce kolory i wzory

Warto zabierać dzieci ze sobą na zakupy, zwłaszcza te, które niechętnie się rano ubierają i kiedy każdy dzień zaczyna się od walki. Powinno się zapytać dziecka w czym chciałoby chodzić, w czym jest mu wygodnie i co najbardziej lubi mieć na sobie. W ten sposób znajdzie się kompromis między wygodą, a modą pojmowaną przez dziecko. Dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie szafy w dziecka w jego ulubiony kolor. Marki odzieżowe wychodzą teraz rodzicom na przeciw i tworzą koszulki dla dziewczynek z postaciami z ich ulubionych bajek, komiksów i gier. Jeśli dziecku podoba się jakieś ubranie, na pewno chętnie je włoży. Sprawdź https://myprincess.pl/kategoria/t-shirty.

Kategorie: moda