Jeśli myślisz, że czapka adidas z daszkiem to relikt przeszłości, bądź jesteś po trzydziestce i obawiasz się, że taki element garderoby wywoła u twoich znajomych jedynie uśmiech politowania – mylisz się. Bowiem taka czapka, może świetnie się prezentować, pod warunkiem, że będziesz przestrzegać kilku prostych zasad.

Czapka adidas z daszkiem – do czego pasuje?

Czapka z daszkiem najczęściej kojarzy nam się ze sportem – i to słuszne skojarzenie, gdyż ten typ czapki świetnie komponuje się z ubiorem sportowym (spodnie dresowe, bluzy dresowe). Dzięki temu oprócz funkcji praktycznych czapki, przy dobrze dopasowanym do nas dresie, po prostu, dobrze wygląda.

Jednak jeśli nie jesteście amatorami biegania, nie musicie się martwić, ponieważ czapka adidas z daszkiem świetnie nada się do casualowych stylizacji. Jeansy? Chinosy? Skórzana ramoneska? To świetnie pasuje do takiej czapki, oczywiście pod warunkiem odpowiedniego doboru kolorystycznego.

Zasady doboru czapki z daszkiem adidas

Jednak fakt, że nie założysz czapki adidas z daszkiem do garnituru na ślubie twojego kolegi nie gwarantuje, że będzie będziesz wyglądał dobrze. Musisz znać kilka podstawowych zasad doboru takiej czapki, ażeby ta pasowała do Ciebie.

  1. Daszek – zasada jest banalnie prosta do zapamiętania – im mniejszy wzrost tym mniejszy daszek (daszek musi być dopasowany do wzrostu)
  2. Szerokość daszka – pamiętaj że szeroki daszek zwiększy optycznie twoją twarz. W związku z tym jeśli masz okrągły typ twarzy, lepiej wybrać wąski daszek
  3. Sylwetka – jeśli jesteś postawnym mężczyzną nie kupuj sobie małej czapki, która ledwo co zasłania ci głowę. Staraj się dopasować czapkę do swojej sylwetki.

Jeśli weźmiesz pod uwagę kilka powyższych porad, dobór odpowiedniej czapki adidas z daszkiem, nie będzie żadnym problemem.

Kategorie: moda