Presja telewizji, młodzieżowej prasy oraz portali internetowych sprawia, że większość młodych ludzi podąża za modą kurczowo trzymając się trendów wyznaczanych przez środowiska opiniotwórcze. Jednym z najmodniejszych elementów codziennej stylizacji przeciętnego nastolatka jest bluza. Ich szeroką ofertę proponuje młodzieży wiele popularnych marek odzieżowych o uznanej renomie.

Bluza młodzieżowa jako wyraz osobowości nastolatka

Wybór bluzy z bogatego asortymentu produktów dostępnych na polskim rynku często bywa zdeterminowany przez osobowość nastolatka. Chłopcy i dziewczęta chętnie za pomocą stroju dają wyraz swojej postawie życiowej – eksponują własne poglądy, wyrażają bunt czy podkreślają przynależność do określonego środowiska. Dotyczy to zwłaszcza modeli z nadrukami w postaci różnych motywów bądź napisów sięgających korzeniami do subkultur młodzieżowych, odwołujących się do zainteresowań nastolatków czy wyrażających ich stosunek do rzeczywistości.

Wiele odsłon bluz młodzieżowych

Wśród bluz dla nastolatków można znaleźć modele w zróżnicowanej palecie kolorystycznej. Chłopcy nabędą zarówno bluzy w ciemnych klasycznych barwach, jak i przyciągających wzrok kolorach fluorescencyjnych. Dziewczęta – obok modeli utrzymanych w podobnej kolorystyce – kupią bluzy dla nastolatek w różnych odcieniach subtelnego różu czy innych delikatnych kolorów, lubianych przez płeć piękną. Obok bluz klasycznych z otworem na głowę producenci oferują modele zapinane na suwak, kangurki czy bluzy z kapturem.

bluzy dla nastolatek w kolorze zielonym

Bluzy dla nastolatków – priorytetem funkcjonalność

Każda bluza dla nastolatek i nastoletnich chłopców projektowana jest tak, aby była nie tylko efektownym elementem stylizacji, ale przede wszystkim odzieżą praktyczną. Dla marek mających w swojej ofercie bluzy młodzieżowe priorytetem jest ich funkcjonalność, stąd stawiają na chroniące przed chłodem, a jednocześnie przewiewne, materiały oraz wygodny krój, niekrępujący ruchów podczas codziennej aktywności.

Kategorie: moda