Z jakiej skóry produkuje się kurtki skórzane męskie?

Oryginalne kurtki skórzane męskie nie należą do najtańszych wydatków, dlatego też warto zwrócić uwagę na gatunek skóry. Wysokiej jakości materiały mają duży wpływ nie tylko na design kurtki, ale również na jej wytrzymałość i komfort w noszeniu.

 

Jakim testom poddawana jest skóra, z której produkuje się kurtki?

 

Czołowi producenci wykonują bardzo wiele różnorodnych testów, dzięki którym są w stanie zaproponować swoim klientom najlepsze na rynku kurtki skórzane męskie. W pierwszej kolejności wykonuje się specjalne testy na rozdarcie i rozciąganie. Sprawdzana jest również wytrzymałość na przetarcie. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że renomowani producenci badają także trwałość samego barwnika skóry. 

 

Najbardziej luksusowe kurtki skórzane

 

Luksusowa skórzana kurtka jest najlepszą wizytówką każdego mężczyzny, dlatego też nie warto na niej oszczędzać. W dzisiejszych czasach najbardziej ceniona jest skóra z krokodyla albo aligatora. Skóra tego typu wyróżnia się porowatością oraz tym, że łatwo ulega przesuszeniu. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że kurtka skórzana męska ze skóry z krokodyla wymaga systematycznej konserwacji. Egzotyczne skóry prezentują się fantastycznie, ale niestety są bardzo drogie. W ostatnim czasie jest również duży boom na kurtki, które wykonane są ze skór z węża. Największą zaletą skóry węża jest oryginalna i nie do podrobienia powierzchnia. Z materiału tego produkuje się nie tylko kurtki, ale również eleganckie buty i torebki. Do najdroższych kurtek skórzanych można zaliczyć także te modele, które wykonane są ze skóry pekari. Skóra z tego zwierzęcia jest bardzo miękka, elastyczna i doskonale izoluje ciepło.

Skórzana kurtka w dobrych cenach na Dstreet.pl