Ilość dostępnych na rynku fasonów i kolorów jeansów może przyprawić o zawrót głowy. Damskie spodnie jeansowe mogą mieć wąskie nogawki, szerokie lub zwężane. Warto zatem poznać bliżej poszczególne kroje tych bardzo popularnych spodni damskich.

Spodnie jeansowe damskie

Jeansy damskie prawidłowo dopasowane podkreślają zgrabną sylwetkę oraz maskują ewentualne mankamenty, takie jak na przykład szerokie biodra. Aby kupić idealne spodnie jeansowe należy przede wszystkim dobrać ich prawidłowy rozmiar. W tym przypadku należy nie tylko kierować się konkretnym numerem umieszczony na metce, ale również krojem spodni oraz rodzajem ich wykończenia.

Spodnie jeansowe regular

Jeansy damskie o prostym kroju to bardzo klasyczny fason spodni. Cechują się jednakową szerokością na całej długości nogawek i są niezwykle uniwersalne, ponieważ pasują do większości typów sylwetki oraz wielu stylizacji. W takich spodniach wyjątkowo dobrze prezentują się kobiety o typie gruszki, ponieważ spodnie maskują ich dość obszerne uda.

Spodnie jeansowe slim fit

Skinny jeans to spodnie mocno opinające nogi, dlatego powinny być wybierane przez kobiety mogące się poszczycić bardzo zgrabną sylwetką i smukłymi nogami. Takie spodnie jeansowe podkreślają bowiem każde zaburzenie właściwych proporcji ciała. Spodnie jeansowe o takim kroju mogą z powodzeniem wybierać kobiety o typie jabłka.

Spodnie jeansowe boyfriend

Są to bardzo popularne jeansy damskie szerokie w pasie oraz zwężające się ku dołowi. Optymalnie dopasowane powinny być dość luźne w udach oraz dobrze przylegać w okolicy talii. Mogą być wybierane zarówno przez szczupłe, jak i nieco grubsze osoby, ale zdecydowanie powinny ich unikać kobiety niskie, ponieważ skracają sylwetkę.

Spodnie jeansowe bootcut

Jeansy damskie o takim kroju posiadają nogawki nieco węższe w okolicach kolan oraz rozszerzające się ku dołowi. To optymalny model dla niskich kobiet.

Spodnie jeansowe dzwony

To model spodni damskich o mocno rozszerzonych od okolicy kolan nogawek. Wyszczuplają one optycznie nogi oraz maskują zbyt szerokie łydki.

Spodnie jeansowe mom jeans

Spodnie jeansowe damskie o tym kroju cechują się wysoką talią oraz szerokimi nogawkami delikatnie zwężającymi się ku dołowi. Mogą być wybierane przez szczupłe kobiety o wąskiej talii i biodrach.