Stopy to bardzo ważna część ciała każdego mężczyzny. To na nich opiera się ciężar całego ciała i to one wykonują największą pracę podczas chodzenia czy biegania. Stopy powinny być odziane w odpowiednie skarpety. Nie chodzi tutaj bynajmniej o ubieranie się stosownie do okazji, bo to oczywiste. Chodzi głównie o odpowiedni dobór materiału, który zapewni stopom przewiewność latem i ciepło zimą. Jakie więc skarpety powinni zakładać mężczyźni? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule!

Skarpety męskie: lato i zima, czyli słowo o temperaturze i długości skarpet

Takie skarpety męskie to nieco mniejszy wszechświat niż skarpety damskie, a szkoda! Panowie często boją się zakładać kolorowe skarpety, myśląc, że w ten sposób ocierają się o śmieszność. Nic bardziej mylnego! To nie estetyka skarpet umieszcza danego mężczyznę w kategorii niemodnego, ale ich długość i nieodpowiednie dopasowanie do reszty garderoby.

Latem, kiedy mężczyzna nosi krótkie spodnie, powinien nosić krótkie skarpety, których prawie nie widać na stopie. Długie skarpety w połączeniu z krótkimi spodniami tworzą efekt komiczny i to właśnie tego efektu należy unikać. Wybierając skarpety na lato, należy sugerować się temperaturą, a więc wybierać te, które tworzone są z naturalnych, odprowadzających ciepło włókien, unikać zaś syntetycznych.

Zimą natomiast warto zaopatrzyć się w ciepłe skarpety, bo nie ma nic gorszego niż uczucie wychłodzonych stóp!

Skarpety sportowe

Dla panów, którzy intensywnie uprawiają sport, na przykład biegi długodystansowe, poleca się wybieranie skarpet sportowych, które właśnie do sportu zostały przeznaczone. Zwykłe skarpety mogą zbyt szybko nabierać wilgoci i nie odprowadzać jej w efektywny sposób, przecierać się lub, co gorsza, sprawiać, że stopa ulegnie otarciu.

Skarpety sportowe pozwolą mężczyźnie na intensywny wysiłek fizyczny bez obawy o kondycję stóp.

Kolory, kolory, kolory!

Nie należy bać się kolorów, wzorów i pstrokatości! Nie można też oczywiście z tym przesadzać, bo chodzi o umiar i ubiór stosowny do okazji. Jeśli jednak ktoś chce zwrócić na siebie uwagę inaczej niż do tej pory, niech wybierze barwne, wzorzyste skarpety. Efekt gwarantowany!