Planując wyjazd, tak towarzyski, jak i służbowy, warto zaopatrzyć się nie tylko w torbę podróżną, ale i kosmetyczkę. Zarówno liczba ciekawych rozwiązań, jak i ich dostępność systematycznie rośnie, znalezienie idealnego rozwiązania nie powinno być więc trudnym zadaniem.

Kosmetyczki walizkowe i ich zalety

Kosmetyczki podróżne (https://messimo.pl/kosmetyczki-podrozne) mogą mieć zarówno różną wielkość, jak i trwałość. To modele walizkowe okazują się być przy tym tymi, które cieszą się największą popularnością. Wcale nie muszą zajmować wiele miejsca, a ich atutem jest nie tylko pojemność, ale również wysoki poziom bezpieczeństwa zgromadzonych w nich produktów. Kosmetyczki tego rodzaju można włożyć do większej torby, można jednak nosić je również w ręku. Wygodny uchwyt sprawia, że nawet pokonanie dużych odległości z kosmetyczką w charakterze bagażu podręcznego nie jest męczącym zadaniem.

kosmetyczki podróżne

Miękkie kosmetyczki tkaninowe

Gdy podróż jest długa, a miejsca na bagaże niewiele – klasyczne kosmetyczki walizkowe mogą nie być najlepszą z opcji. Nie oznacza jednak, że nie można liczyć na skuteczne rozwiązanie. Na takie miano zasługują z pewnością kosmetyczki podróżne wykonane między innymi z:

  • nylonu,
  • poliestru 
  • skóry ekologicznej.

Największym atutem miękkich kosmetyczek jest ich lekkość. Warto jednak docenić i to, że ich objętość dostosowuje się do zawartości. Jeśli nie planuje się zabierania ze sobą imponującej liczby kosmetyków, nie trzeba obawiać się konieczności wożenia powietrza. Miękkie kosmetyczki potrafią być przy tym równie eleganckie jak kosmetyczki walizkowe.