Piękno kobiety zależy nie tylko od „idealnych” proporcji jej sylwetki, ale także od wielu innych czynników, a jednym z nich jest ubiór. Odpowiedni styl, kolor ubrania, uwzględniający indywidualne cechy sylwetki, wiek podkreśli Twoje atuty, odmłodzi Cię nieco, doda pewności siebie, a czasem ukryje ewentualne wady. Ważne jest, aby umieć dobrać ubrania damskie odpowiednie do swojego stylu i sylwetki, figury, wieku. Sztuka ubierania się polega na tym, że dzięki odpowiedniemu doborowi ubrań kobieta staje się bardziej atrakcyjna i piękna.

Jak wybrać spódnicę w zależności od figury

ubrania damskie

Zatem dla kobiety o długiej talii i krótkich nogach, podnieś talię sukienki, wizualnie skracając talię i wydłużając nogi. I odwrotnie, kobieta o krótkiej talii i długich nogach powinna obniżyć talię sukienki, aby uzyskać właściwe proporcje.

Kobieta o pięknych nogach powinna nosić każdą spódnicę – szeroką, wąską, krótką, długą, plisowaną, wykładaną. Jednak te, których nogi mają wady, powinny bardzo ostrożnie dobierać kształt spódnicy, a zwłaszcza jej długość.

Porady dotyczące wyboru ubrań

Kupując nową sukienkę, każda z nas stara się oczywiście wybrać tę najbardziej praktyczną i wygodną. Jednak główne pytanie przy wyborze sukienki brzmi: jak będę w niej wyglądać? Czy ukryje wady mojej sylwetki, podkreśli jej zalety, czy połączy się korzystnie z kształtem mojej twarzy, z kolorem oczu i włosów, i w ogóle czy to ubranie pasuje do mojego stylu? To znaczy, że nie oceniamy sukienki po samej sobie, ale według naszej osobowości. Innymi słowy, ubrania są dla nas wartościowe tylko wtedy, gdy sprawiają, że sylwetka wygląda ładniej, szczuplej, efektowniej.