Krótkie kalosze też przydatne

Kalosze. Wytwór przemysłu gumowego. Przez lata jeden z symboli wiejskiego obciachu. Jednakże tylko do pewnego momentu. Około dekadę temu zakończyła się rola kaloszy jako nieatrakcyjnego elementu garderoby. Wszystko za sprawą marki Hunter, który uczyniła z tego rodzaj obuwia jeden z wyróżników oryginalnej garderoby, tworząc prawdziwą modę na ich noszenie. W obiegu na znaczeniu zyskały także kalosze krótkie.

Gumowy przedmiot pożądania

 

Skuteczność działań marketingowych, polegających na wykreowaniu kaloszy na atrakcyjny rodzaj obuwia była tak wielka, że w krótkim czasie w sklepach zaczęło brakować produktów tego typu. Co więcej sklepy kazały sobie płacić za kalosze dość wygórowane stawki.

Zmiana była dostrzegalna na ulicach – dostrzeżenie na ulicy kobiety ubranej w buty Hunter nie było trudnym zadaniem, i to nawet w okresach, kiedy deszczu było jak na lekarstwo. Popularność udzielała się przy tym wszystkim rodzajom kaloszy, w tym także krótkim modelom.

 

Krótkie, a dobre

 

Kalosze krótkie jednakże wciąż nie są tak mocno popularne jak ich tradycyjna wersja. Niemniej mają one kilka zalet, które w istotny sposób odróżniają je na plus od długich modeli. Przede wszystkim nie okrywają całej łydki, sięgając jedynie nieco ponad kostkę. Dzięki temu, choć zabezpieczają stopę przed dostępem wody i wilgoci, to jednakże pozwalają na względną wygodę użytkowania i swobodę ruchów.

Kup online kalosze krótkie