Na co zwracać uwagę kupując majtki damskie?

Zakup damskich majtek wcale nie jest taki prosty jakby mogło się to wydawać. Na rynku dostępne są przeróżne wzory i modele. Laik może się w nich pogubić. Jak wybrać bieliznę, która będzie nie tylko ładna ale też praktyczna?

Materiał

Bardzo ważne jest to z jakiego materiału majtki zostały uszyte. Dobrze jest, jeśli tkanina jest przyjemna w dotyku i nie podrażnia skóry. Kolejnym atutem jest jej przewiewność, bo to ważne by skóra pod nią mogła oddychać. Na co dzień doskonale sprawdza się czysta bawełna. To materiał, który jest bardzo popularny właśnie dlatego, że ma wiele zalet i przy okazji przystępną cenę. Na większe okazje warto wybierać majtki damskie z bardziej szlachetnych materiałów, takich jak jedwab. Ciekawie wyglądają też połączenia litej tkaniny z delikatną koronką. Wybierając ją warto jednak sprawdzić, czy jest ona miękka w dotyku. Jeśli jest sztywna lub gryząca, to lepiej jej nie kupować. Dobrą praktyką jest kupowanie bielizny w sklepach stacjonarnych. Dopiero, gdy sprawdziliśmy już, że majtki odpowiadają naszym potrzebom, możemy zdecydować się na powtórzenie zakupów w sklepie internetowym. Gdy będziemy pewni decyzji to możemy nawet wybrać wielopak i na pewno nie będzie źle wydanymi pieniędzmi.

Majtki damskie – wiele krojów, jedno przeznaczenie

Bardzo ważny jest też krój majtek. Na rynku dostępne jest bardzo dużo modeli i krojów. Mogą one być wysokie, standardowe albo biodrówki. Mogą też mieć zabudowany tył (np. reformy) lub być bardziej odważne – jak stringi czy majtki typu tong. Miłośniczki sportu mogą lepiej poczuć się w szortach lub hipsterach. Każdy krój ma swoich miłośników i swoich przeciwników. Dobrze jest więc zastanowić się w jakim dokładnie celu kupujemy bieliznę. Na siłownię przydadzą się luźniejsze i niekrępujące ruchów szorty. Na romantyczną randkę lepsze będą koronkowe stringi. Do pracy i na każdy zwykły dzień wystarczą bawełniane figi, które zapewniają maksimum komfortu. Najlepiej jest mieć różne majtki na różne okazje – obsessive.com/pln_pl/majteczki. Dzięki temu można być przygotowanym na różne ewentualności.