Jak wybrać szlafrok dla mężczyzny?

Kupując szlafrok męski, musisz wiedzieć, gdzie jest on produkowany i jakiej jest marki. Wtedy zrozumiesz, jakiej tabeli użyć i jakie parametry musisz znać, aby określić rozmiar. Czasami firmy tworzą własne tabele, ale nadal pozostają one mniej popularne niż ogólnie przyjęte siatki wymiarowe.

Zalecenia dotyczące wyboru męskiego szlafroka domowego

Na początek należy poznać producenta szlafroka oraz rodzaj tkaniny, z której uszyty jest produkt, ponieważ ma to wpływ na jego jakość. W zależności od materiału ubrania mogą ciągnąć się podczas noszenia. Pamiętając o tym, można wybrać model w zależności od kroju i rozmiaru.

Odpowiedni model według rodzaju tkaniny

Spośród wielu firm produkujących szlafroki męskie należy preferować te, które do produkcji używają naturalnych tkanin. Niewielki udział materiału syntetycznego może być częścią tkaniny — nie zepsuje to rzeczy. Popularne jest zastosowanie szlafroków moherowych. Materiał ten składa się z bawełny, lnu i włókien bambusowych. Tkanina jest elastyczna, ale po naciągnięciu wraca do swojego pierwotnego kształtu. Szlafrok jest przyjemny dla ciała, nie będziesz odczuwać dyskomfortu podczas noszenia go.

Niezłe są uważane też szlafroki wykonane z jedwabiu. Takie modele są odpowiednie na okres letni. Mężczyźni wyglądają w nich bardzo elegancko. Przy wyborze produktu należy wziąć pod uwagę, że jedwab jest trwałym materiałem, który nie rozciąga się. Możesz nawet wybrać szlafrok o rozmiar większy, żebyś czuć się swobodnie. Do szycia szlafroków używana jest również bawełna egipska. Takie modele są drogie, ale jakość odpowiada cenie. Podobnie jak jedwab, te szlafroki nie rozciągają się, więc musisz ostrożnie wybrać rozmiar.