Jak wybrać czapkę zimową?

Zdecydowana większość ludzi sięga zimą po cieplejsze dodatki i ubrania. Oczywiście praktycznie każdy chciałby jednocześnie wyglądać modnie. Nie trzeba nawet rezygnować z czapki, wystarczy dobrać modny, właściwy krój, który będzie w stanie strzec przed chłodem.

Dopasowanie czapki zimowej do swojego stylu

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że czapka powinna nie tylko pasować do indywidualnego stylu, ale również kształtu głowy. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo duża liczba produktów tego rodzaju garderoby, doskonałym przykładem może być czapka zimowa stoprocent.

Ogromną popularnością cieszą się obecnie czapki z pomponami. Rekomendowane jest sięgnięcie po takie nakrycie głowy osobom posiadającym kwadratową.

Można również zauważyć, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się zimowe czapki z nausznikami. Produkty doskonale zdadzą egzamin na głowie osób z prostokątną twarzą.

Ponadto do łask w zdecydowanie odświeżonych wersjach powróciły kaszkiety i berety. Świetnie w tego rodzaju nakryciu głowy będą prezentować się osoby z okrągłą twarzą.

Czy kolor czapki ma duże znaczenie?

Podejmując decyzję o zakupie czapki zimowej nie można zapomnieć o wyborze właściwego koloru. W przypadku, gdy odzież wierzchnia danej osoby jest w kolorach stonowanych, w przełamaniu monotonii mogą pomóc wzorzyste dodatki. Warto zdecydować się na produkty firmy, które dostępne są w różnych kolorach.