longsleeve

Dlaczego warto posiadać koszulkę longsleeve?

Wiele jest takich elementów garderoby, które oprócz zastosowań jedynie estetycznych, posiadają również wiele cech praktycznych, przydatnych na co dzień. Jednym z takich strojów jest z całą pewnością longsleeve. Dlaczego warto go mieć w swojej szafie i czym właściwie charakteryzuje się taka koszulka?

Czym jest koszulka longsleeve?

Z całą pewnością każdy widział taką koszulkę przynajmniej kilka razy w sklepie, lecz pewnie nie wiedział, że taka właśnie jest jej nazwa. A jest to po prostu cienka i lekka koszulka, która posiada długie rękawy, sięgające często do samych nadgarstków.

Podobnie jak zwykły T-shirt, występuje ona w wielu wersjach kolorystycznych, jako koszulka gładka lub też bogata we wzory i napisy, które mają na celu zwiększenie jej walorów estetycznych.

Dalszego warto mieć przynajmniej kilka z nich?

Powstaje jednak bardzo zasadne pytanie, dlaczego w ogóle wato ją mieć? Czym longsleeve różni się oprócz dłuższych rękawów od zwykłej, znanej wszystkim i bardzo popularnej koszulki?

Warto go mieć, ponieważ zapewnia on o wiele więcej ciepła niż cienki i posiadający krótkie rękawki T-shirt. Dzięki temu można nosić go wygodnie w czasie wiosny lub nawet jesieni, gdy temperatura znacznie spada. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby zakładać go w nieco chłodniejsze, letnie wieczory.

Longsleeve tym bardziej jest polecany, bo pasuje doskonale do właściwie każdego stylu ubioru. (Longsleeve zamówisz tutaj) Z pewnością idealnie będzie komponował się z jeansem. Równie w formie spodni lub też kurtki, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć go także do innych strojów.