Co powinno znaleźć się w męskiej garderobie?

Męska szafa zazwyczaj wygląda nieco skromniej, niż garderoba kobieta, mimo to nie może w niej zabraknąć ubrań bazowych, z których będzie można stworzyć ciekawe stylizacje. Mężczyzna też chce dobrze wyglądać i nie ma w tym nic złego. Trzeba dbać o swój wizerunek, w końcu pierwsze wrażenie bardzo często jest najważniejsze.

Górna część garderoby

Jeżeli chodzi o górną część garderoby, to na pewno w męskiej szafie muszą znaleźć się takie rzeczy jak t-shirty, najlepiej gładkie i w kilku kolorach, bawełniane koszule, bluzy sportowe, swetry, które będzie można założyć jesienią lub zimą. Bardzo ważnym elementem są także marynarki. Nie chodzi oczywiście  marynarkę od garnitury, ale taką, którą można zestawić ze spodniami dżinsowymi. Sportowe marynarki wyglądają nieco inaczej, niż modele garniturowe, warto mieć to na uwadze. Decydując się na zakup marynarki, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość materiału, dobrze sprawdzają się modele wełniane.

Dolna część garderoby

W męskiej szafie nie może zabraknąć wygodnych, stylowych spodni dżinsowych. Dużą popularnością cieszą się też spodnie typu chinos oraz dresy. Spodnie dresowe również mogą prezentować się efektownie w połączeniu z odpowiednią górą.

Kolejna rzecz to garnitur na specjalne wyjścia. Obecnie dobre jakościowo są takiego typu garnitury joop można znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sieci. Nie bójmy się przeróbek krawieckich, jeśli jest taka potrzeba. Wytaliowanie marynarki, skrócenie rękawów czy nogawek  spodni to nie jest duże koszty, a sylwetka prezentuje się o wiele lepiej.