Sukienka na wesele

Wesele to bardzo radosna okazja, możemy się wtedy pięknie ubrać. Nieco zaszaleć ze stylizacją. 

Jaką sukienkę wybrać na wesele?

 

Unikajmy czerni. W polskiej tradycji ten kolor, choć elegancki kojarzy się z żałobą. W niektórych regionach uważa się, że czerń przyniesie pecha młodej parze. Oczywiście nie każdy jest przesądny, ale tradycja to tradycja.

 

Unikajmy też bieli, koloru kości słoniowej… Te barwy zarezerwowane są dla panny młodej. To jest jej dzień, nie róbmy jej konkurencji. Przecież mamy tyle innych kolorów do wyboru…

 

A zatem jakie kolory wybierać? Latem idealnie sprawdzą się kolory pastelowe. Są kobiece, jednocześnie eleganckie. Jeżeli wolimy bardziej nasycone kolory, to możemy zdecydować się na szmaragdową zieleń, granat czy dojrzałą śliwkę. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele. Każda kobieta znajdzie coś dla siebie.

Fason powinien być  dopasowany do naszej figury i wieku. Młode dziewczyny mogą zdecydować się na sukienki młodzieżowe.

 

Sukienka na wesele nie może być zbyt krótka lub zbyt wydekoltowana. Źle dobrany fason może sprawić nam kłopoty w tańcu, może na przykład odsłonić bieliznę, a tego przecież nie chce żadna z nas. Żeby uniknąć wpadki warto zrobić kilka obrotów w sklepie. Dzięki temu dowiemy się, jak dana kreacja zachowuje się w ruchu.

 

Zwróćmy też uwagę na nasze buty. Muszą być nie tylko piękne. Wszak nie zamieszamy spędzić całej nocy za stołem. Jeżeli obawiamy się, że nie wytrzymamy całej nocy na wysokich szpilkach, to możemy zabrać buty na zmienię. Mogą to być na przykład bardzo wygodne balerinki.