Pasy, które kształtują naszą sylwetkę po porodzie

Po urodzeniu dziecka każda kobieta pragnie powrócić do dawnej figury. Chce czuć się dobrze i atrakcyjnie. Nie jest to łatwy proces, bywa dość trudny, szczególnie dla kobiet po cesarskim cięciu. Rozluźnione mięśnie, skóra i macica potrzebują czasu na odpowiednie obkurczenie się.
Jednak są kobiety, których sylwetka w zaledwie kilka tygodni po porodzie, wygląda stosunkowo szczupło.

Jak one to robią

Stosują pasy poporodowe zwane też gorsetami poporodowymi. Zakładane są pod ubranie, wykonane z elastycznego materiału, zapinanego na rzepy, haftki lub napy. Zapięcia są niewidoczne.
Widoczny jest natomiast efekt założenia takiego pasa. Opina on kobiecą sylwetkę, wzmacnia osłabione powłoki brzuszne, pomaga w wykonywaniu pierwszych ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzucha.

Pasy poporodowe redukują możliwość wystąpienia przepukliny poporodowej. Zmniejszają występujące po porodzie różne dolegliwości bólowe.
Ich stosowanie w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną może przynieść zadziwiające efekty nawet w bardzo krótkim okresie czasu.

Jak stosować pasy poporodowe

Jeżeli lekarz prowadzący nie widzi przeciwwskazań to można je nosić w 2 tygodnie po porodzie naturalnym i w 4 tygodnie po cesarskim cięciu. Pasy poporodowe można używać tylko przez kilka godzin dziennie.

A przede wszystkim trzeba wybrać dla siebie ich odpowiedni rozmiar i model.
Pasy mają nas opinać, ale nie zbyt mocno uciskać.
Mają nam pomóc w odzyskaniu świetnej sylwetki i pewności siebie.