Jak wybrać sukienkę do biura?

Sukienki to podstawowy element damskiej garderoby. Wybierając sukienki do pracy trzeba jednak wykazać się dużą starannością, by wyglądać elegancko, schludnie i jednocześnie profesjonalnie. Jak wybrać idealną sukienkę do biura?

Długość i dekolt

Wybierając tanie sukienki do pracy koniecznie trzeba skoncentrować się na modelach, które mają odpowiednią długość. Najkorzystniejsze są sukienki lekko przed kolano. Jest to długość bardzo elegancka i jednocześnie bezpieczna.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę wybierając tanie sukienki jest dekolt. Najkorzystniej wyglądają sukienki z niewielkim, zabudowanym dekoltem. Łódka lub karo będą idealne.

W chłodniejsze dni można do sukienki dopasować żakiet, który jest niezbędny, gdy sukienka jest bez rękawów. Również na ważniejszych spotkaniach biznesowych sprawdzi się marynarka, która również powinna być stonowana.

Stonowana kolorystyka

Wybierając tanie sukienki do biura koniecznie należy postawić na kolory, które są spokojne i stonowane. Unikamy wzorów oraz kolorowych, barwnych sukienek. Wyjątek stanowi delikatna krata oraz pepitka, które świetnie sprawdzają się na oficjalnych spotkaniach.

Szare, czarne czy granatowe sukienki to klasyka biznesowego dress codu. Białe, beżowe, popielate oraz brązowe sukienki również sprawdzą się w pracy.

Kobiety bardzo często wybierają również do pracy tanie sukienki czarne. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. „Mała czarna” to sukienka koktajlowa oraz wieczorowa. Wykorzystując ją do pracy koniecznie należy dopasować do niej żakiet.