Jak wybrać rozmiar i długość gorsetu?

Gorset jest jednym z popularnych rodzajów odzieży kobiecej. Traktowany jest jako bielizna. Warto go w odpowiedni sposób dobrać do sylwetki poprzez ustalenie rozmiaru oraz długości.

Rozmiar gorsetu

Podczas zakupu gorsetu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozmiar. Tego rodzaju produkty występują w dość różnej rozmiarówce, dlatego warto ją w odpowiedni sposób dopasować do swojego ciała. Podstawowym krokiem do ustalenia swojego rozmiaru gorsetu jest zmierzenie naturalnego i przede wszystkim aktualnego obwodu talii. Następnie należy odczytać rozmiar konkretnego modelu z tabel, które są do niego dołączone. Z całą pewnością jest to najlepszy sposób pomiaru, który gwarantuje dobre wyniki. Rozmiar produktów takich jak gorsety można także z powodzeniem konsultować w profesjonalnych sklepach z bielizną. Pracownicy takich punktów chętnie pomogą w pomiarze oraz wyborze konkretnego modelu.

Długość gorsetu

Zakup gorsetu wymaga także ustalenia jego długości. Każdy model tego produktu posiada swoją kartę informacyjną, na której zawarte są dane związane z długością konkretnych wyrobów. Dzięki temu można będzie odmierzyć na swoim ciele tą długość i sprawdzić, czy nam odpowiada, a także czy jest odpowiednio dopasowana do naszej sylwetki. Przy wyborze tego rodzaju bielizny damskiej nie warto się kierować swoim wzrostem, ponieważ w sprzedaży można znaleźć różne produkty, które mogą być bardzo zróżnicowane pod względem długości. Dlatego zawsze należy najpierw sprawdzić długość na sobie, aby dowiedzieć się, czy nam w pełni odpowiada. Klasyczne modele zazwyczaj mają długość od dwudziestu ośmiu do trzydziestu centymetrów. Krótkie modele mają od dwudziestu czterech do dwudziestu sześciu centymetrów, a długie od trzydziestu trzech do trzydziestu pięciu centymetrów. Długość warto dopasować do swoich preferencji.