sukienki wizytowe

Elegancja dla każdej z nas

Każda kobieta posiada w swojej szafie przynajmniej jedną sukienkę wizytową. Ten element garderoby sprawdza się doskonale w pracy, podczas oficjalnych spotkań zawodowych i towarzyskich, uroczystości rodzinnych a także podczas ślubów. Warto wiedzieć czym powinna odznaczać się sukienka wizytowa oraz jak dobrać ją odpowiednio do swojej figury.

Czym są sukienki wizytowe?

sukienki wizytowe

Sukienki tego typu stanowią jedne z najbardziej oficjalnych elementów garderoby obecnych w kobiecie szafie. Nie należy mylić ich z sukienkami koktajlowymi czy wieczorowymi które zakładane są np. na wesela. Sukienki wizytowe są bardziej oficjalne, skromne oraz odznaczają się dużą formalnością. Najczęściej wykonane z jedwabiu lub aksamitu, można znaleźć także te wykonane ze stretchu lub dzianiny lub bawełny.

Jak dobrać sukienkę wizytową do figury i okazji?

Dopasowanie odpowiedniego kroju sukienki wizytowej pozwoli czuć się komfortowo a jednocześnie kobieco. Ważny jest także dobór kreacji do konkretnej okazji. Do pracy, podczas wyjścia do teatru czy opery należy wybierać te skromniejsze, w stonowanych barwach a całość dopracować dodatkami. W przypadku mniej formalnych spotkań można zdecydować się na bardziej wymyślną sukienkę w żywych barwach. Dobranie sukienki do typu figury i wzrostu pozwoli na wyeksponowanie atutów figury i ukrycie jej mankamentów. Poznaj ofertę na Yups.

Fasony rozkloszowane będą idealne dla Pań o figurze gruszki, ten typ pozwoli ukryć szerokie biodra i masywne uda. Kroje o linii A lub proste polecane są kobietom o figurze jabłka. Tzw. chłopczyce powinny zdecydować się na sukienki posiadające pasek w talii który pomoże nabrać kobiecych kształtów. Sukienki do kolana powinny wybierać osoby niskie, te o długości midi są dobrym rozwiązaniem dla wyższych osób.