sukienki koktajlowe

Dodatki do sukienki koktajlowej

Sukienka koktajlowa sprawdzi się zarówno w czasie wieczornego, jak i rodzinnego przyjęcie. Tego rodzaju kreacje mogą być również noszone na co dzień. Na wygląd sukienki i na charakter całej stylizacji bardzo duży wpływ mają odpowiednio dopasowane dodatki.

Biżuteria do sukienki koktajlowejsukienki koktajlowe

Sukienka koktajlowa to nie ozdobna i długa suknia wieczorowa, jednak dopasowanie do niej ozdobnej biżuterii wcale nie będzie błędem. Należy wybrać odpowiednie kolczyki, mogą być wiszące. Spięte włosy pozwolą dodatkowo podkreślić wygląd biżuterii. Naszyjnik można pamiętać, jednak ozdoba ta doskonale prezentuje się w komplecie z kolczykami. W przypadku prostych sukienek warto również zaopatrzyć się w skromną bransoletkę, która pozwoli dopełnić całą kreację. Dodatkową alternatywę stanowi zegarek.

Jak wybrać buty do sukienki

Do krótszych sukienek można dopasować buty ba płaskiej podeszwie, jednak do sukienek koktajlowych pasują przede wszystkim buty na obcasie lub na średniej koturnie. Szpilki powinny zostać dopasowane do koloru sukienki oraz pozostałych dodatków przy wykorzystaniu teorii kolorów.

Torebka do sukienki koktajlowej

Jednym z najgorszych modowych błędów jest założenie torebki przewieszonej przez ramię do eleganckiej sukienki koktajlowej. Tego rodzaju kreacje wymagają odpowiednich torebek, a najlepiej będą prezentowały się te z fantazyjnymi zdobieniami. Torebki z cekinami, brokatem, ozdobione satyną lub lakierem – to właśnie one dopełnią sukienkę.